Учениците отбелязаха юбилея с вдъхновяваща училищна програма
На 20 април, по случай 150-годишнината от избухването на Априлското въстание, учениците от ОУ „Васил Левски“, с. Орешене, организираха специално честване, посветено на този паметен ден. Събитието е не само исторически символ на борбата за свобода, но и повод за преклонение пред героизма и саможертвата на българските революционери.
Празничната програма бе подготвена от петокласниците, с активното участие и подкрепа на техните преподаватели – г-жа Габриела Георгиева и г-жа Надежда Ралчева. Началото бе поставено с презентация, която разкри целите и причините за въстанието, а учениците проследиха важни исторически факти и моменти, свързани с борбата за национално освобождение.
В края на програмата атмосферата се изпълни с музика – петокласниците представиха тематични изпълнения под ръководството на г-жа Ралчева, учител по музика. Честването остави траен отпечатък в сърцата на всички присъстващи, напомняйки, че свободата и националната памет са ценности, които трябва да се пазят и предават на поколенията.





