16 септември 2024 година. Първия учебен ден за учебната 2024-2025 година. Този ден  се превърна в незабравим момент, както за децата, така и за техните родители. Двора на училището ОУ „Васил Левски“ в с. Орешене се изпълни с щастливи деца, ученици, учители и родители. Поздравителна програма  изнесоха група ученици от първи, четвърти и пети класове, под ръководството на г-жа Григорина Христова, старши учител в начален етап. Тържествено слово поднесе директора на училището г-жа Петя Цанова. Първия звънец прокънтя в ръцете на  г-жа  Цанова и всички ученици с трепет се насочиха към класните стаи