Денят на Земята се отбелязва на 22 април всяка година и е посветен на повишаване на осведомеността за опазването на околната среда и действията, които можем да предприемем за защита на нашата планета. Денят е предназначен да вдъхнови хората да променят навиците си и да се ангажират в опазването на природата.

Как отбелязаха Деня на Земята в ОУ „Васил Левски“:

Под ръководството на г-жа Митлена Димитрова, учител по география и икономика, биология и здравно образование и изобразително изкуство, учениците  от прогимназиален  курс изработиха рисунки  по повод Деня на Земята. А  учениците от 5 клас отбелязаха Деня на Земята с презентация  за опазването на нашата планета и нашето влияние върху климата.