Денят на Земята се отбелязва на 22 април всяка година и е посветен на повишаване на осведомеността за опазването на околната среда и действията, които можем да предприемем за защита на нашата планета. Денят е предназначен да вдъхнови хората да променят навиците си и да се ангажират в опазването на природата.
Как отбелязаха Деня на Земята в ОУ „Васил Левски“:
Под ръководството на г-жа Митлена Димитрова, учител по география и икономика, биология и здравно образование и изобразително изкуство, учениците от прогимназиален курс изработиха рисунки по повод Деня на Земята. А учениците от 5 клас отбелязаха Деня на Земята с презентация за опазването на нашата планета и нашето влияние върху климата.







