Дейности за доброта, уважение и приятелство в ОУ “Васил Левски”, с. Орешене

В ОУ “Васил Левски”, с. Орешене учениците от първи и втори клас в ЦОУД се включиха с ентусиазъм в редица инициативи, които насърчават добротата, уважението и приятелството. За няколко дни малките ученици изработваха тематични картички, оцветяваха и обсъждаха как да бъдат по-толерантни и подкрепящи в ежедневните си отношения.

Шестокласници и седмокласници също се включиха активно, като създадоха стикери във формата на розови фланелки и ги раздадоха на всички ученици с послание “Не на тормоза”.

В рамките на заниманията бе поставен акцент върху съпричастността, работата в екип и изграждането на позитивна и безопасна училищна среда. Децата проявиха желание да подкрепят своите съученици и да допринасят за приятелска атмосфера в класната стая и извън нея.