На 27.03.2025 г., учениците от първи клас в ОУ „Васил Левски“,  проведоха тържество, под надслов ,,Ние сме грамотни”.  Празник,  който идва с песента на птиците и аромата на пролетните цветя. Празнуват го първокласниците, които вече познават 30 – те букви от нашата азбука, могат да четат и пишат, познават числата до 20.