Тържествена програма в ОУ „Васил Левски“
1 ноември – Денят на народните будители в ОУ „Васил Левски“ бе отбелязан с тържествена литературна програма, подготвена с голяма отдаденост от г-жа Стойкова – старши учител по български език и литература.
В програмата взеха участие ученици от 5, 6 и 7 клас, които с гордост и вълнение се включиха в почитането на паметта и делото на българските просветители, революционери и книжовници. За тях бе истинска чест да са част от тази важна инициатива, която съхранява българския дух и традиции.
Във фоайето на училището, на електронното табло, се излъчваха слайдове от специално изготвена презентация по темата. Тя бе създадена от учениците от 7 клас под ръководството на г-жа Миглена Димитрова и представи по увлекателен начин значимостта на народните будители за историята и бъдещето на България.
Особено вълнуващ момент от тържеството бе музикалният поздрав, поднесен от група „Орешенче“. Изпълнението на песента „Народните будители“ допринесе за празничната атмосфера и още веднъж напомни за вдъхновяващия пример на българските просветители.
Денят премина в дух на признателност и вдъхновение, като всички участници и гости си тръгнаха с чувство за принадлежност и уважение към делото на народните будители.




