ОУ “Васил Левски“ отбеляза 147 години от Освобождението на България с тържествена  програма  подготвена от ученици от четвърти клас, с ръководители г-жа Неделина Димитрова, класен ръководител и г-жа Вероника Иванова, учител в целодневната организация на учебния ден  и учениците от танцов състав „Дъга“, с ръководител г-жа Габлиела Георгиева. Други инициативи, посветени на  Националния празник – 3 март са изработване на табла, постери, макети на национални паметници на културата от учениците в начален етап, които се поставиха в коридорите  и фоайето на  училището.