ОУ “Васил Левски” отбелязва с богата културна програма 24 май – Ден на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.

Празничната тематична програма, подготвена от ученици от ОУ “Васил Левски”, с ръководители Неделина Димитрова и Цветелина Стойкова и вокална група „Орешенче“ , с ръководител Григорина Христова, напомни за значимостта на великото дело на равноапостолите Свети Кирил и Методий.