Най-вече и днес все още са актуални думите на Апостола!

„Времето е в нас и ние сме във времето! То нас обръща и ние него обръщаме ….“

Следваме примера на нашия патрон Васил Левски, който като учител – новатор е познавал нуждите на учениците си и е бил безгранично мотивиран за експериментиране и творчески труд, постоянно е обогатявал опита си и е давал най-доброто от себе си. Така и ние – всички от ОУ „Васил Левски“ даваме, но и получаваме опит, придобиваме търпение, развиваме своята съобразителност, каляваме волята си, ставаме по-толерантни.

Вълнуващо е участието ни в патронния празник! Нашият патрон Васил Левски оживява пред нас. Гордеем се, че сме негови потомци!

Празникът  протече с тържествена програма, с участието на учениците от ЦОУД групите и техните ръководители.

Ученици от 4 клас, под ръководството на г.жа Неделина Димитрова, изпълниха песни, посветени на Апостола на свободата – Васил Левски. Техните изпълнения бяха част от тържествената програма по случай патронния празник на училището. Със своите песни, учениците изразиха почит и уважение към делото и саможертвата на Левски, като същевременно показаха своите музикални таланти и любов към българската история.

Учениците със специални образователни потребности и техните ръководители  изработика плакат – постер на тема „Апосторът на свободата“.

Г-жа Петя Цанова – директор на ОУ „Васил Левски“ с. Орешене, поздрави  учителите с празника:“Желая ви лично щастие и най-вече здраве! Бъдете благословени и целеустремени за да продължим мисията си! Нека саможертвата на Апостола и хилядите българи да не е напразна!“. Паследва и поздрав към учениците: „Бъдете живи и здрави и по-послушни и с гордост да носим името на Левски.

В чест на празника, учениците получиха подаръци.