Отбелязването на „Деня на розовата фланелка“ ни напомня, че трябва да се противопоставяме на училищния тормоз, като изразяваме своята непримирима позиция срещу насилието в училище с послания за доброта, толерантност, уважение и приятелство.
“Човек бъди, агресията спри!”
Това избраха за девиз учениците от ОУ “Васил Левски” село Орешене.
В Беседа и разговор на тема “Не на тормоза” ресурсния учител Росица Панчева обсъди с учениците от трети клас проблемите за тормоза в училище и семейството, за небходимостта да бъдем съпричастни и да не затвяряме очите си, когато някой е подложен на насилие и унижение.
Участниците в инициативата са облечени в розово, за да символизират противопоставянето си срещу насилието в училище.
Учениците от групите ЦОУД и техните ръководители изработиха розови фланелки – стикери, с които закичиха всеки ученик и учител в училище. Създадоха постер във вид на дърво с послания срещу тормоза в училище.





