Отбелязването на „Деня на розовата фланелка“ ни напомня, че трябва да се противопоставяме на училищния тормоз, като изразяваме своята непримирима позиция срещу насилието в училище с послания за доброта, толерантност, уважение и приятелство.

“Човек бъди, агресията спри!”

Това избраха за девиз учениците от ОУ “Васил Левски” село Орешене. 

В Беседа и разговор  на тема “Не на тормоза” ресурсния учител Росица Панчева обсъди с  учениците от трети клас проблемите за тормоза в училище и семейството, за небходимостта да бъдем съпричастни и да не затвяряме очите си, когато някой е подложен на насилие и унижение.

Участниците в инициативата са облечени в розово, за да  символизират противопоставянето си срещу насилието в училище.

Учениците от групите  ЦОУД и техните ръководители изработиха розови фланелки – стикери, с които закичиха всеки ученик и учител в училище. Създадоха постер във вид на дърво с послания срещу тормоза в училище.