Първокласниците отпразнуваха своите първи успехи в грамотността

На 26.03.2026 г. в ОУ „Васил Левски“ се проведе вълнуващо тържество под надслов „Ние сме грамотни“, в което учениците от първи клас отбелязаха своя напредък в овладяването на българската азбука. С настъпването на пролетта и аромата на първите цветя, празникът се превърна в истинско тържество на знанието и детското вдъхновение.

Първокласниците с гордост демонстрираха своите умения, като вече познават 30-те букви от нашата азбука, могат да четат и пишат, а също така знаят числата до 20. Всяко дете носеше корона с буквата от своето име и рецитира кратко стихче за тази буква, което внесе още повече настроение и радост.

Празничната атмосфера бе допълнена от изпълнения на песни и усмивките по лицата на малките ученици. Специални гости на събитието бяха ученици от 5 клас, които влязоха в ролите на буквара и читанката. Те върнаха всички присъстващи назад във времето, припомняйки първите стъпки в света на буквите и четенето, и споделиха вълнението си от това да бъдеш грамотен.

В края на тържеството г-жа Неделина Димитрова, класен ръководител на първокласниците, поздрави всяко дете с индивидуална награда и благодарствено слово. Така тя изрази признателността си за усърдието и старанието, което децата положиха през учебната година, и им пожела още много успехи по пътя на знанието.

Тържеството „Ние сме грамотни“ остави незабравим спомен у всички участници и гости, като подчерта значението на първите стъпки в образованието и гордостта от постигнатото.