По повод Трети март – националния празник, отбелязващ Освобождението на България, учениците от първи и втори клас в ЦОУД взеха участие в училищното тържество. Децата научиха и представиха две патриотични стихотворения, посветени на родината и свободата, както и изпълниха танц по песента „Хубава си, моя горо“. Чрез тази дейност учениците развиха уважение към българската история и традиции, артистични умения и способност за работа в екип.
Към празничната програма се присъедини и г-жа Григорина Христова от клуб “Орешенчета”, която представи две вдъхновяващи песни, изпълнени с много патриотизъм от децата. Подготвителната група участва със стихотворението на Иван Вазов “Аз съм българче” и музикален поздрав, които допринесоха за празничната атмосфера.
Тържеството премина със силен емоционален заряд и остави незабравими спомени у всички участници и гости. Благодарим на учениците, учителите и родителите за активната подкрепа и отдаденост към българските традиции!











