На 19 март в ОУ „Васил Левски“, с. Орешене, пред учениците от пети, шести и седми клас, се изнесе беседа за вредата от наркотиците и за последствията, които водят след себе си от инспектор Веселин Димитров и медицинскито лице Десислава Йотова. Инспектор Димитров им разказа за основните видове наркотични вещества, а Десислава Йотова – за влиянието им върху човешкия организъм. Децата изгледаха късометражен филм за фаталните последствия, до които води шофирането след употреба на наркотици.
Основната цел е учениците от ранна детска възраст да бъдат информирани за вредите, които могат да настъпят след употреба на наркотици.


